Projektowanie mebli

Ostatnio w pracowni Renowacji mebli AnReno – Wojciech Adamczak na zlecenie klienta zaprojektowałem i wykonałem łóżko oraz szafki nocne według zabytkowej szafy którą klient już posiadał. Wcześniej szafa ta była poddana kompleksowej renowacji w mojej pracowni. Pokrótce chciałbym przedstawić etapy prac jak powstawało moje dzieło… Po zaakceptowaniu przez zleceniodawcę rysunku technicznego przystąpiłem do realizacji projektu.

Łóżko i szafki nocne

Łóżko jak i szafki zostały wykonane z naturalnych materiałów takich jak kiedyś stosowano w stolarstwie. Elementy płytowe z płyty stolarskiej, którą zafornirowałem okleiną mahoń sapeli, natomiast pozostałe elementy z drewna sosnowego zostały oklejone klapkami z drewna mahoniowego. Po zakończeniu prac stolarskich przyszedł czas na wykończenie, tradycyjną metodą na wysoki połysk w politurze, natomiast elementy dekoracyjne wykończyłem w politurze czarnej. Uwieńczeniem pracy był montaż łóżka u klienta. Meble zostały wykonane w warunkach rzemieślniczych, tradycyjnymi metodami.

Mimo trudności jakie spotyka dzisiejsze umierające rzemiosło, czasami zastanawiam się czy można umiłować zawód. Realizując się w takich indywidualnych projektach trudno powiedzieć „NIE”.